radioaktywni studia usługi
referencje
galeria kontakt
studio radioaktywni / myspace >>
radioaktywni >> referencje >> muzyka
 
Wykonawca: Pasimito
Album: Rumi
Rok: 2010
Wydawca: Sonic

Pasimito gra od 2005 r. Improwizowana muzyka łączy jazz, ambient, etno i ciężki rock,  wymykając się prostym klasyfikacjom. Tym bardziej, że zespół wciąż angażuje się w kolejne projekty artystyczne i eksploruje nowe muzyczne tereny. Fani w całym kraju znają Pasimito z koncertów ilustrujących klasyczne nieme filmy (m.in. „Pancernik Potiomkin”, „Upiór w operze” i „Nanook z północy”). Grupa zyskała sobie jest popularność  zarówno w środowisku muzyki jazzowej, jak alternatywnej.
Zespół grał dotąd muzykę instrumentalną, do pracy nad debiutanckim albumem zaprosili jednak wokalistę. Muzycy sięgnęli po teksty Rumiego, XIII-wiecznego poety i mistyka, twórcy zakonu wirujących derwiszy, autora poematu "Masnawi i  Manawi" (uważanego przez sufich za drugą co do ważności świętą księgę po Koranie).
Album „Rumi” powstał w składzie: Patryk Zdebik – saksofon, Kasia Sprawka – skrzypce, głos; Daniel Pazdyka - gitara; Jacek Stobiecki - bas; Przemek Lechowicz – perkusja oraz Darek Sprawka – puzon. Za mikrofonem stanął Adam Celiński.
Wykorzystanie analogowej formy zapisu docenią nie tylko wytrawni audiofile, ale wszyscy amatorzy dobrego brzmienia i dźwięku. Płyta Pasimito „Rumi” to nie tylko znakomita, pełna pasji i precyzji, angażująca uwagę odbiorcy muzyka, ale równocześnie zbiór melodyjnych, a nawet przebojowych piosenek.
Gościnnie na płycie pojawili się: Mateusz Pospieszalski (Voo Voo), Łukasz Tic (Pogodno) i Piotr Rachocki (Wujek).

realizacja nagrań - Adam Celiński, Leszek MItman, Robert Czech
mix & mastering - Adam Celiński

pasimito.art.pl
pasimito / myspace
pasimito / facebook
powrót
 

Studio Radioaktywni  |  ul. Wielkoborska 25  |  42-290 Stara Gorzelnia  |  tel. +48 605 214 407  |  info@studioradioaktywni.com