radioaktywni studia usługi
referencje
galeria kontakt
studio radioaktywni / myspace >>
radioaktywni >> referencje >> muzyka
 
Wykonawca: Natural Mystic Akustycznie
Album: Full steam ahead
Rok: 2011
Wydawca: Off Side

Pomimo że zespół Natural Mystic istnieje już 10 lat, można powiedzieć, że to jego debiut płytowy. „Full Steam Ahead” to spojrzenie na reggae z innej perspektywy. Sosnowieckia grupa zmieniła instrumentarium na akustyczne: kontrabas, gitary akustyczne, akordeon, trąbka. Nowe brzmienie pociągnęło za sobą automatycznie zmiany kompozycyjne i aranżacyjne, a w muzykę Natural Mystic wstąpiła nowa, ożywcza, pierwotna energia. Do energii tej idealnie podłączyli się nowi/starzy wokaliści, znakomity damsko-męski duet: Gabi Budzianowska i Marcin Kin, nadając muzyce i płynącemu z niej przekazowi swój prywatny, autorski charakter.

Ten przekaz szybko zyskał wielu miłośników m.in. poprzez koncerty na Przystanku Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka Reggae Festiwal, czy Reggae na Piaskach.

Tak narodziła się płyta „Full Steam Ahead” zespołu Natural Mystic Akustycznie, gdzie człon „akustycznie” stał się integralną częścią nazwy. Płyta jednocześnie szlachetna i ludyczna, intymna i wrażliwa na sprawy społeczne. Kameralna, ale skierowana do szerokiej publiczności. Komunikatywna, szczera i prezentująca „nieco inne reggae” - zakolegowane z folkową energią, dubowymi przestrzeniami, drum'n' basowymi rytmami i kameralną atmosferą. Nieco inna jest również warstwa wizualna albumu, bowiem zdjęcia, okładka jak i klip do pierwszego singla, utworu „Siebie Masz Mniej”, utrzymana jest w pięknej konwencji steampunkowej.

Materiał na płytę został zarejestrowany w studio „Radioaktywni” w Częstochowie przez Adama Celińskiego. Mix i mastering płyty wzięli w swoje ręce Jarek Smok Smak i Activator Mario Dziurex ze Studia As One, jak zwykle ze znakomitym skutkiem.

natural mysic info
FOTO
powrót
 

Studio Radioaktywni  |  ul. Wielkoborska 25  |  42-290 Stara Gorzelnia  |  tel. +48 605 214 407  |  info@studioradioaktywni.com